PODEJMIJ WYZWANIE !!!


Zapraszamy do rozwiązania przedstawionego poniżej zagadnienia matematycznego.

Nagroda 50 tys. PLN za rozwiązanie!

W przypadku zastosowania gotowych bibliotek, zgadzamy się na to, ale pod warunkiem że zostanie dokładnie udokumentowane dlaczego są potrzebne i dlaczego te konkretne biblioteki optymalnie radzą sobie z problemem.

Jeżeli rozwiązując zagadnienie, nie wpadnie się na jego rozwiązanie, ale wymyśli się coś ciekawego, to również zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia tych przemyśleń. Jeżeli cokolwiek wniosą do projektu, to zobowiązujemy się wynagrodzić finansowo również za takie częściowe uwagi. Jeżeli potrafisz rozwiązać zagadnienie, jednak nagroda wydaje Ci się za skromna, to również skontaktuj się z nami. Dogadamy się.

W przypadku podjęcia się wyzwania prosimy napisać, że zaczynacie Państwo nad nim pracować. I dodać jaką mniej więcej metodą po to, aby nie realizować rozwiązania dwa razy w ten sam sposób, jeżeli ktoś inny już w ten sposób próbuje to rozwiązać. Dopuszczamy ufundowanie kilku nagród jeżeli zdecydujemy się na jakieś rozwiązanie a potem ktoś inny wskaże inne lepsze.

Niech dane będą trzy zmienne i następujące dziedziny jako podzbiory liczb rzeczywistych:

oraz funkcje A, B, C i D określone na tej dziedzinie:

gdzie dla każdego „X” z dziedziny zachodzą warunki:

dla każdego „i” zachodzi

dla każdego „i” zachodzi

dla każdego „j” zachodzi

dla każdego „j” zachodzi

gdzie dla każdego Y z dziedziny zachodzą warunki:

 

dla każdego „i” zachodzi

dla każdego „i” zachodzi

dla każdego „j” zachodzi

dla każdego „j” zachodzi

gdzie

zakładamy ponadto, że zachodzi

Uwaga: dla zadawanych dziedzin powyższy warunek będzie zachodził bardzo rzadko i fajnie jakby algorytm był w stanie bardzo szybko to rozpoznać zwracając w takim wypadku od razu zbiór pusty.

Dla zadanych współczynników rzeczywistych:

oraz dla wszystkich trójek liczb (X,Y,c) spełniających powyższy warunek szukamy takiej trójki liczb, dla których wartość wyrażenia:

ma wartość najwyższą. Zachodzić przy tym musi:

                                        (ew. ostre nierówności)

Należy zaprojektować procedure numeryczna szukania X,Y,c dla zadanych współczynników jak wyżej zoptymalizowaną z punktu widzenia złożoności obliczeniowej. Naciskamy na zastosowanie metod analitycznych a nie – metody losowań poszczególnych wyników. Rozważania należy przeprowadzić z punktu widzenia potencjalnie dużych liczb „n” i „m”.

Kontakt:

Adam Gramowski
punks@punks.com